شماره مطلب: 12023
روز بسیج فرهنگیان

برگزاری مراسم روز بسیج فرهنگیان در استان بوشهر

مراسم روز بسیج فرهنگیان و تجلیل از کانون های بسیج فرهنگیان استان برگزار شد.
نسخه مناسب چاپ

مراسم بزرگداشت مقام شامخ معلم و هفته بسیج فرهنگیان در 9 اردیبهشت برگزار شد.

بمناسبت سی و هفتمین سالروز شهادت استاد شهید آیت الله مرتضی مطهری (ره) و بزرگداشت مقام شامخ معلم و هفته بسیج فرهنگیان، سازمان بسیج فرهنگیان سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر اقدام به برگزاری مراسم تقدیر و تجلیل از فرهنگیان نخبه و برجسته بسیجی نمود.

این مراسم آدینه 9 اردیبهشت ماه در سالن 22 بهمن با حضور جانشین محترم فرماندهی سپاه امام صادق (ع)، مدیر کل و معاونین آموزش و پرورش استان، روسای ادارات و مناطق و جمع کثیری از فرهنگیان برگزار شد.

در ابتدای مراسم و پس از تلاوت کلام وحی توسط قاری ممتاز استان آقای یوسفی و نواختن سرود جمهوری اسلامی و نماهنگی در مورد شهید مطهری توسط گروه رزم نوازان سپاه امام صادق (ع)، دکتر خدری مسئول سازمان بسیج فرهنگیان استان بوشهر ضمن خیر مقدم به حضار و تبریک و شادباش به همه فرهنگیان، هفته معلم را فرصت مناسبی به منظور قدردانی از زحمات صادقانه و خالصانه معلمین عزیز دانست.

وی تصریح نمود : شایسته است مسئولین نظام به مطالبات و دغدغه های معلمین توجه جدی نمایند.

در ادامه ناصر کرمی  مدیر کل آموزش و پرورش استان  با تشکر از سازمان بسیج فرهنگیان جهت فراهم آوردن چنین فضایی تاکید کرد؛ امنیت و آرامش کشور ما در منطقه بی نظیر است و این ثمره خون پاک شهداء و مرهون تفکر و روحیه بسیجی خصوصا در بین فرهنگیان ماست.

سپس دو نفر از فرهنگیان، (آقایان دکتر رفاهی و قاسمی) به بیان مطالبات جامعه فرهنگیان در حضور مدیر کل محترم و حضار پرداختند.

بهبود وضعیت معیشتی معلمین، ارتقاء شأن و جایگاه معلمی که در این خصوص نقش خود معلم نباید نادیده گرفته شود از مهمترین مطالبات اشاره شده بود.

در ادامه جانشین فرماندهی سپاه امام صادق (ع) در تبیین رسالت خطیر معلمین ایراد نمود؛ جامعه امروز ما نیاز به امید دارد و باید امید را در در بین مردم زنده نگه داشت. معلمین عزیز باید با روحیه ی اعتماد به نفس ،سخت کوشی و تلاش شبانه روزی را در مدارس و در میان دانش آموزان تزریق نمایند.

وی افزود : اگر ما در پی به وجود آمدن تمدن اسلامی هستیم، باید دانش آموزان را با همت بلند تربیت کنیم، باید مدیریت جهان را با کار و روحیه جهادی در میان دانش آموزان نهادینه کنیم.

سرهنگ خرم دل تاکید نمود؛ فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله) باید توسط فرهنگیان عزیز تحلیل و تبیین شود و ابعاد آن به خوبی بررسی گردد و آموزش و پرورش باید نقش خود را در خصوص اقتصاد مقاومتی از طریق فرهنگ سازی ایفا نماید.

امروز آموزش و پرورش باید محور وحدت و همدلی باشد. همه ما حتی سپاهیان باید به دولت کمک کنیم چون حل مشکلات و ایجاد رفاه وظیفه ایست که بر عهده نظام است، نه تنها دولت و ما همه باید در کنار دولت باشیم. همچنین در حین برگزاری مراسم از دو فرهنگی که زیباترین جملات را در مورد مقام معلم بیان کردند به رسم یادبود هدایایی تقدیم گردید. در پایان مراسم از فرهنگیانی که در بازنگری و تدوین کتب درسی و جشنواره علمی پژوهشی رتبه های برتر را کسب نموده و از کانون های بسیج فرهنگیان که در سال 94 بهترین عملکرد را داشته اند تقدیر بعمل آورده شد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.