شماره مطلب: 21083
امسال ده هزار نفر از دانش آموزان استان به اردوهای راهیان نور اعزام می شوند

آغاز راهیان نور دانش آموزی

اعزام اولین مرحله دانش آموزان به مناطق عملیاتی
نسخه مناسب چاپ

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان بوشهر، معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان در آیین افتتاحیه اردوهای راهیان نور در شهرستان دیر اظهار داشت: حضور دانش‌آموزان در مناطق عملیاتی جنوب، عظمت و حماسه‌آفرینی ملت ایران در دوران دفاع مقدس را برای آنان تداعی می‌کند.
وی افزود :هر چه این اردوهای راهیان نور بیشتر توسعه یابد شاهد انتقال بهتر فرهنگ ایثار و شهادت از گذشته به امروز خواهیم بود.

سیروس فتحی تصریح کرد: دانش‌آموزان ما آنچه در برگ برگ کتاب‌های درسی خود درباره شهدا و رزمندگان اسلام خوانده‌اند را با بازدید از مناطق عملیاتی به صورت عملی و به عینه مشاهده خواهند کرد و نوعی تمرین عملی است.
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان بوشهر یادآور شد: وظیفه کنونی نوجوانان و جوانان ما به ویژه دانش‌آموزان عزیز پاسداری از معنویات و ارزش‌های دفاع مقدس است .
وی اضافه کرد: امروزه مدافعان حرم برای دفاع از اسلام ناب محمدی جانفشانی می‌کنند که باید قدردان آنها باشیم که امنیت را برای ما به ارمغان آورده‌اند.
فتحی تأکید کرد: باید برای توسعه و تعمیق فرهنگ معنوی اردوهای راهیان نور تمام تلاش خود را بکار گیریم تا در آینده نسلی انقلابی و ایثارگر داشته باشیم.
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: طی چهار سال گذشته بیش از ۴۲ هزار دانش آموز به همراه مربیان و مدیران به مناطق عملیاتی ۸ سال دفاع مقدس، اعزام شده‌اند.
وی یاد آور شد: امسال ده هزار نفر از دانش آموزان استان بوشهر به اردوهای راهیان نور اعزام می شوند که اولین کاروان آن شامل 300 نفر از دانش آموزان دیّری امروز به مناطق عملیاتی اعزام خواهند شد

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.